Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło

dzień darczyńcy

Images: DZIEN DARCZYNCY 2.jpgTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej   otrzymało   zaproszenie  na uroczysty Dzień Darczyńcy, podczas którego  Muzeum  składać będzie podziękowania za przekazanie darów  do zbiorów muzealnych.

Uznanie naszego Towarzystwa za darczyńcę  Muzeum Historii Żydów Polskich  jest dla nas ogromnym zaszczytem i nobilitacją. Czujemy się wyróżnieni i  cieszymy się, że nasza praca społeczna  na rzecz  zachowania w pamięci mieszkańców Kutna i  regionu kutnowskiego   społeczności żydowskiej  zamieszkującej na tej ziemi  przez kilkaset lat jest zauważana przez Muzeum.

Uroczystość dedykowana jest darczyńcom, którzy przekazali pamiątki, dokumenty, książki i zdjęcia do stale rozbudowywanej kolekcji Muzeum POLIN. Dzięki szczodrości darczyńców obiekty zyskały drugie życie - podczas spotkania pokażemy, jak są wykorzystywane m.in. na wystawach i podczas zajęć edukacyjnych.

Podczas uroczystości wyświetlone zostaną fragmenty filmów z muzealnej kolekcji wywiadów ze świadkami historii. Odbędzie się także dyskusja z udziałem m.in. Piotra Pazińskiego, redaktora naczelnego pisma Midrasz, na temat przedmiotów jako nośników pamięci.

Dzień Darczyńcy odbywa się w ramach Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej.

           

Images: DZIEN DARCZYNCY.jpg

 

· redakcja dnia wrzesień 01 2017 19:52:02 · 0 komentarzy · 311 czytań · Drukuj

Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!