Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło

niezwykłym koncertem zakończyliśmy rok jubileuszowy 45-lecia działalności TPZK

         Images: RECITAL MALGORZATY PAWLOWSKIEJ 2.JPG Images: RECITAL MALGORZATY PAWLOWSKIEJ 4.JPG
       W gościnnym Muzeum - Zamku w Oporowie 10 grudnia 2017 roku odbył się RECITAL Małgorzaty Pawłowskiej (sopran) - Kutnianki.  Przy fortepianie akompaniowała Monika Kolasińska, gościnnie wystąpiła  Katarzyna Drelich (sopran), a koncert prowadził Maciej Oswald - dziennikarz Polskiego Radia Czwórki – także Kutnianin. W ten sposób zakończyliśmy jubileuszowy rok 45-lecia działalności TPZK.

       Koncert został zorganizowany przez zarząd Towarzystwa Przyjaciół ziemi Kutnowskiej oraz Dyrektora Muzeum- Zamku w Oporowie.

      Ogromne podziękowania składamy na ręce Małgorzaty Pawłowskiej oraz towarzyszących jej artystów oraz prowadzącego koncert  za ich występ pro publico bono – dla dobra społecznego.

     Małgorzata Pawłowska do swojego recitalu wybrała piękne utwory,  które śpiewała z ogromną pasją i wdziękiem. Jej niepowtarzalny głos zachwycił licznie zgromadzonych słuchaczy. Ta utalentowana kutnowska sopranistka, mimo  młodego wieku, zaprezentowała  wysoki  kunszt artystyczny.  Owacją na stojąco nagrodzili zebrani w Sali Rycerskiej  Małgorzatę Pawłowską oraz towarzyszących jej artystów, a bisom nie było końca... 

          Images: RECITAL MALGORZATY PAWLOWSKIEJ 6.JPG  

         Zaproszeni goście usłyszeli:

1.    Mieczysław Karłowicz – Pieśń „Pamiętam ciche, jasne, złote dnie” op. 1 nr 5

2.    Richard Strauss – Pieśń „Zueignung” op. 10 nr 1

3.    Richard Strauss – Pieśń „Allerseelen” op. 10 nr 8 

4.    Richard Strauss – Pieśń „Cäcile” op. 27 nr 2

5.    Wolfgang Amadeus Mozart – Aria Fiordiligi z I aktu opery „Così fan tutte” - „Temerari... Come scoglio”

6.    Jacuques Offenbach – Duet „Barcarolle” z opery ,,Les contes d’Hoffmann”

7.    Jin Xiang – Aria Jin Zi z opery „Yuan Ye”

8.    Giuseppe Verdi – Aria Medory z opery „Il Corsaro” – „Egli non riede ancora… Non so le tetre immagini”

9.    Piotr Czajkowski – Scena listu Tatiany z opery „Eugeniusz Oniegin”

10.  Ruperto Chapi – ,,Al pensar en el dueño de mis amores"   z zarzueli „Las Hijas de Zebedeo”

11.   Agustin Lara – Pieśń „Granada”


Images: RECITAL MALGORZATY PAWLOWSKIEJ 3.JPG Images: RECITAL MALGORZATY PAWLOWSKIEJ 5.JPG 

   Kilka słów o artystach…     

   Małgorzata Pawłowska – urodziła się w Kutnie, tu ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. Sopranistka koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, we Włoszech). Śpiewaczka brała udział w wielu kursach mistrzowskich (m.in. z Agnieszką Mikołajczyk i Teresą Żylis – Garą) i konkursach, otrzymała m.in. wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, a także została finalistką w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Zinki Milanov w Rijece w Chorwacji. Dotychczas, wcieliła się w role Hrabiny z „Wesela Figara” W. A. Mozarta i Donny Anny z „Don Giovanniego” tego samego kompozytora, a obecnie przygotowuje się do roli Fiordiligi z „Cosi fan tutte” Mozarta i Tatiany z „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego. Śpiewała również partie sopranowe w „Mass of Joy” Zuzanny Falkowskiej, „Completorium” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, „Requiem” Gabriela Faure, „Exsultate Jubilate” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz „Mszy nelsońskiej” Josepha Haydna. Małgorzata Pawłowska jest od 3 lat związana z warszawską sceną burleski, w kwietniu tego roku wystąpiła również ze znanym warszawskim kabaretem autorstwa Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego. Obecnie jest studentką roku dyplomowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie dziekana Wydziału Wokalno – Aktorskiego prof. Ryszarda Cieśli.

Katarzyna Drelich (ur. 1997r.) – sopran. Historię z muzyką rozpoczęła od gry na gitarze klasycznej, w wieku 7 lat idąc do szkoły muzycznej. Rozwijając się osiągnęła wiele sukcesów koncertując m.in. w Belgii, Francji czy Niemczech. Śpiewu uczy się od dwóch lat, jest studentką drugiego roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Cieśli.

Monika Kolasińska – pianista, korepetytor śpiewaków. Absolwentka, a obecnie wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Coachingu Wokalnego oraz Międzywydziałowe Studium Pieśni w tej samej Uczelni. Ze śpiewakami współpracuje od 15 roku życia. Wiedzę i umiejętności w dziedzinie pracy z wokalistami pogłębiała na kursach i warsztatach prowadzonych przez m.in.; prof. J. Marchwińskiego, prof. J. Artysza, prof. U. Kryger, O. Pasiecznik, M. Pikulskiego, E. Podleś oraz prof. U. Reinemanna. Jako korepetytor śpiewaków współpracowała z Wydziałem Wokalno - Aktorskim UMFC przy premierach: W. A. Mozarta - "Cosi fan tutte", "Don Giovanni", G. Pucciniego - "Suor Angelica" oraz "Oniegin" P. Czajkowskiego. W 2016 r. za działalność artystyczno - dydaktyczną została uhonorowana Nagrodą Rektora UMFC.

Maciej Oswald – z wykształcenia polonista, z zawodu radiowiec. Urodzony w Kutnie na początku lat dziewięćdziesiątych. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego  w Kutnie i Uniwersytetu Warszawskiego. Nie bez przyczyny w jego życiu pojawiła się filologia polska. Tradycje rodzinne oplecione są wokół oświaty - nawet jego matka jest nauczycielem. Sam postanowił zerwać z nauczycielskim, rodzinnym przeznaczeniem i połączył polonistykę   z mediami. Udało się.  Od kilku lat łączy słowo mówione z pisanym na antenie Polskiego Radia - Czwórki.  Na co dzień zajmuje się nauką  i nowymi technologiami. Sprawdza, co widać pod mikroskopem, gdzie się podziali młodzi polscy naukowcy i co jeszcze zmieni rozwój internetu  Po godzinach czyta i słucha dobrej muzyki. Jak sam mówi: najważniejsza jest rozmowa z drugim człowiekiem.

           Images: RECITAL MALGORZATY PAWLOWSKIEJ 1.JPG Images: RECITAL MALGORZATY PAWLOWSKIEJ 7.JPG

· redakcja dnia grudzień 10 2017 22:12:40 · 0 komentarzy · 369 czytań · Drukuj

Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!