Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło

dziś świętujemy

 

Images: SWIATOWY DZIEN ORGANIZACJI POZARZADOWYCH.jpg


27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Portal ngo.pl chce tego dnia pokazać, jak wiele wspaniałych rzeczy robią organizacje w całej Polsce. Towarzystwo Przyjaciół ziemi Kutnowskiej włącza się we wspólną akcję portalu ngo.pl i kampanii "Organizacje społeczne. To działa!"


Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (NGO) został ustanowiony 17.04.2010 roku przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych, a jego pierwsze obchody odbyły się 27.02.2014 roku w Helsinkach.


Światowy Dzień NGO (Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych) – międzynarodowy dzień kalendarzowy obchodzony corocznie 27 lutego. Oficjalnie uznany i ogłoszony przez 12 państw członkowskich IX Forum Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego Rady Państw Morza Bałtyckiego w 2010 r. i po raz pierwszy naznaczony przez ONZ, przywódców UE i organizacje międzynarodowe w 2014 r.


Światowy Dzień NGO ma na celu zainspirowanie ludzi do aktywniejszego zaangażowania się w organizacje pozarządowe i zachęcanie do większej symbiozy między organizacjami pozarządowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym. Uniwersalną koncepcją Światowego Dnia NGO jest świętowanie, upamiętnienie i współpraca różnych organizacji pozarządowych na całym świecie oraz osób stojących za nimi.


Światowy Dzień NGO to dzień dla organizacji pozarządowych na całym świecie, podczas którego mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Ma na celu edukowanie osób z całego świata na temat organizacji pozarządowych i ich wpływu. Światowy Dzień NGO daje okazję do uczczenia i zapamiętania założycieli organizacji pozarządowych, jak również ich pracowników, wolontariuszy, członków i sympatyków


Każdego roku Światowy Dzień NGO obchodzony jest od Nowej Zelandii i Australii, aż po Amerykę Północną i Południową. Światowy Dzień NGO został oznaczony jako święto w 89 krajach na sześciu kontynentach w latach 2010–2018.

Oficjalny hashtag


#DziękiNGO

#WorldNGODay

Wykorzystano informacje ze strony: https://pl.wikipedia.org

W tym dniu wszystkim społecznikom, którzy pracują w organizacjach pozarządowych i przez cały rok przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz zmieniają swoje otoczenie na lepsze składamy serdeczne życzenia i podziękowania.

Co umożliwia World NGO Day?

  • Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem na temat organizacji pozarządowych.
  • Lepsze zrozumienie, co organizacje pozarządowe robią dla społeczeństwa na poziomie lokalnym, krajowym i globalnym.
  • Pokazanie osiągnięć wszystkich organizacji pozarządowych ze wszystkich sektorów.
  • Inspirowanie ludzi do rozważenia kariery w trzecim sektorze.
  • Podjęcie dyskusji nad problemami, które mają wpływ na pracę organizacji pozarządowych.
  • Tworzenie partnerstw, które mogą rozwiązać problemy NGO.
  • Poznanie ludzi stojących za organizacjami pozarządowymi.


Dlatego w Światowym Dniu NGO warto zwrócić uwagę na osoby i organizacje działające społecznie i podziękować im za to, licząc, że wzbudzą większe zainteresowanie opinii publicznej. W tym dniu Propsy PR zachęca do wstawiania w mediach społecznościowych krótkich filmów wideo z podziękowaniem dla wybranej organizacji oraz oznaczaniem ich specjalnym hasztagiem #DziękiNGO lub składania im podziękowań w formie komentarzy bądź postów (https://propsypr.pl/27-lutego-swiatowy-dzien-organizacji-pozarzadowych/).

Portal https://spoleczniezaangazowani.pl/swiatowy-dzien-organizacji-pozarzadowych-27022018/ z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych życzy wszystkim organizacjom, by ich plany, zamierzenia, marzenia się spełniały. Stwierdza, że nie raz i nie dwa będzie trudno, czasem coś się nie uda, czasem ktoś powie, że to bez sensu, czasem, że chyba jesteście z innej planety, ale pamiętajcie, że to

ODWAŻNI LUDZIE,           którzy potrafią realizować swoje idee zmieniają świat

Nie dajcie się zniechęcać i czerpcie siły z tego co dla Was (i dla wielu innych) jest ważne, z satysfakcji z dobrze wykonanej roboty, z każdego kawałka najmniejszej zmiany. Warto działać!

My, kutnowscy społecznicy z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, dziękujemy za te podnoszące na duchu życzenia!

· redakcja dnia luty 26 2019 20:56:17 · 0 komentarzy · 209 czytań · Drukuj

Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!