Jubileusz żychlińskich przyjaciół
Dodane przez redakcja dnia Kwiecień 21 2018 19:54:36

Images: JUBILEUSZ TOWARZYSTWO MILOSNIKOW HISTORII ZYCHLINA 3.jpgCzłonkowie zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w osobach: Halina Głogowska, Barbara Łuczak i Elżbieta Żółtowska uczestniczyły w obchodach 5-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Historii Żychlina.

Tak młode stowarzyszenie, zapoznało zebranych gości z bardzo pokaźnym, ciekawym i jakże cennym dorobkiem swojej działalności, zilustrowanym zdjęciami i wystawą. Żychlińscy pasjonaci potrafią czerpać swoje inspiracje z działań innych stowarzyszeń i przenosić na własny grunt. Jak ocenił burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak ... „ wypełniają lukę, której nie mogą zastąpić instytucje kultury i oświaty”.

TMHŻ prowadzi badania, dokumentację a także działalność wydawniczą w zakresie bogatej historii Żychlina, organizują gry miejskie i inscenizacje historycznych wydarzeń, kopią i nurkują szukając śladów starego grodu miasta.

Prezes Anna Wrzesińska podziękowała członkom założycielom stowarzyszenia, wśród których jest dwóch honorowych członków Ludwik Zalewski i Józef Staszewski oraz partnerom w działaniach, instytucjom i stowarzyszeniom współpracujących z TMHŻ wśród nich znalazły się także : Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Stowarzyszenie Historyczne 37 Pułk.

W jubileuszu udział wzięli wicestarosta Powiatu Kutnowskiego Zdzisław Trawczyński i burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak. Uroczystość uświetnił występ dwóch wokalistek z gimnazjum. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze. Życzymy młodemu stowarzyszeniu wielu długich lat tak owocnej i cennej dla miasta działalności oraz wielu nowych pasjonatów historii Żychlina.

Barbara Łuczak

Images: JUBILEUSZ TOWARZYSTWO MILOSNIKOW HISTORII ZYCHLINA 1.jpg Images: JUBILEUSZ TMHZ 3.jpg


Images: JUBILEUSZ TMHZ 1.jpg Images: JUBILEUSZ TMHZ 2.jpg



Treść rozszerzona