Nagroda Miasta Kutno
Dodane przez redakcja dnia Czerwiec 01 2018 20:25:40

29 maja 2018 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej otrzymało z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Kutno i Prezydenta Miasta Kutno prestiżową Nagrodę Miasta Kutno za całokształt działalności. Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Miasta Kutno w obecności Radnych i zgromadzonych gości.  Z wnioskiem o nagrodę wystąpiła Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego, której jesteśmy członkiem.  Ogromie dziękujemy za to, że Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego, której przewodniczy Ewa Wierzbowska, współpracując z nami od prawie 10 lat  dostrzegła i doceniła naszą działalność.

Jest to, dla nas, kutnowskich regionalistów ogromne wyróżnienie. Po raz pierwszy, po 46 latach działalności społecznej na rzecz miasta Kutna i jego mieszkańców , zostaliśmy uhonorowani przez władze Kutna.

Otrzymaliśmy „Złotą odznakę Miasta Kutna” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 15.000,oo zł.

Zarząd TPZK na posiedzeniu w dniu 29 maja 2018 roku podjął uchwałę o przeznaczeniu tej nagrody oraz nagrody otrzymanej w 2017 roku od Sejmiku Województwa Łódzkiego w wysokości 4000,oo zł  na wydanie drukiem monografii TPZK w związku ze zbliżającym się 50-leciem działalności TPZK. W przyszłym roku rozpoczniemy opracowywanie materiałów   i przygotowywanie artykułów do publikacji.

Images: ZLOTA ODZNAKA MIASTA KUTNOo.jpg Images: NAGRODA MIASTA KUTNO.jpg


Treść rozszerzona