kutnowscy rzeźbiarze dla WOŚP
Dodane przez redakcja dnia Styczeń 11 2019 22:02:57

Także kutnowscy rzeźbiarze, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, co roku oddają swoje prace na aukcje WOŚP. W tym roku Dorota Stanicka przekazała rzeźbę „Anioła w ludowym stroju”, a Józef Marciniak przekazał rzeźbę „Anioła z harmonią”.


Dorota Stanicka wychowana w otoczeniu sztuki, podjęła własne próby rękodzieła w 2004 r. zainspirowana twórczością Zbigniewa Suchińskiego. Jej twórczość jest relaksacyjna, a jednocześnie świadoma kompozycyjnie o dokładnej, wyważonej, gładkiej bryle. Pierwsze prace to anioły, później pojawiły się sceny biblijne, Madonny, postaci ludowe i sceny z życia wsi. Charakterystyczna jest kolorystyka jej rzeźb, żywe, jaskrawe kolory i dokładność, stworzyła własny styl. Jest również kolekcjonerką sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego: rzeźby, haftu, wycinanek, pisanek. Od 2007 roku uczestniczy corocznie w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej „Cepeliada” w Krakowie.


Józef Marciniak rzeźbi od 2005 r., rad i wskazówek udzielał mu Zbigniew Suchiński, uznany rzeźbiarz kutnowski. Tematyką jego prac są postacie świętych w formie pojedynczej bryły i szopki. Ma własny styl i inwencje. Rzeźby maluje żona. Rzeźbiarz uczestniczy w kiermaszach i wystawach.


Rzeźby są piękne i życzymy tym osobom, które je wylicytują i staną się ich właścicielami, by mieli wiele radości z patrzenia na nie…


Bożena Gajewska

Images: ANIOLWLUDOWYMSTROJU.jpg Images: ANIOLZHARMONIA.jpg

Anioł w ludowym stroju - Dorota Stanicka                                                                                               Anioł z harmonią - Józef Marciniak


 


Treść rozszerzona