Wesprzyj 1% nasze stowarzyszenie
Dodane przez redakcja dnia Luty 25 2019 20:54:54

 

W lutowym newsletterze Obserwatorium Archiwistyki Społecznej napisano między innymi o możliwości przekazania 1% organizacjom pożytku publicznego, które prowadzą działalność jako archiwa społeczne. Nasze stowarzyszenie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zostało wymienione jako jedno z tych, które warto wesprzeć 1%.


Do 30 kwietnia 2019 należy składać zeznania podatkowe za rok 2018. Przy tej okazji Fundacja Ośrodka KARTA apeluje o wpłaty 1% dla organizacji pożytku publicznego, które podejmują działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Wśród wielu podmiotów znajdują się te, które dbają o:To tylko wybrane przykłady działalności organizacji o statucie pożytku publicznego, na które można przeznaczyć swój 1%. W celu wpłaty 1% na wybraną organizację, należy podać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS. Ten wyszukać można, wpisując nazwę wybranej organizacji w bazie: http://pozytek.ngo.pl/. Zachęcamy!


Zajrzyj na stronę: https://archiwa.org/news


Dołącz do sieci archiwów społecznychArchiwa społeczne istnieją w całej Polsce. Ośrodek KARTA jest ich rzecznikiem. Zabiega o wsparcie dziedziny, organizuje bezpłatne szkolenia, spotkania z AS-ami, Kongresy Archiwów Społecznych i inne wydarzenia. Sieć archiwów społecznych nie ma charakteru sformalizowanego. Podstawą działań jest
baza archiwów społecznych, w której znajduje się kilkaset podmiotów. Ośrodek KARTA zaprasza tych, którzy czują się częścią dziedziny, prowadzą archiwum społeczne - wypełnij formularz i wyślij go do Ośrodka KARTA, a informacje o Twojej działalności opublikowany zostanie na www.archiwa.org w bazie archiwów społecznych.


Bożena Gajewska


 

 


Treść rozszerzona