za nami kiermasz wielkanocny
Dodane przez redakcja dnia Kwiecień 14 2019 17:40:34

 

 

Images: KIERMASZ WIELKANOCNY 2019 6.JPG


Za nami kiermasz wielkanocny zorganizowany wspólnie przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Muzeum Regionalne w Kutnie i Kutnowski Dom Kultury. To nie był pierwszy nasz wspólny kiermasz, i jak twierdzą organizatorzy nie ostatni…

Images: KIERMASZ WIELKANOCNY 2019 5.JPG

Rzeźby własnoręcznie wykonane związane z Wielkanocą, i nie tylko, wystawiali rzeźbiarze: Józef Stańczyk, Sławomir Suchodolski, Romuald Olesiński i Marek Wojtysiak. Było też malarstwo Niny Kunikowskiej oraz metaloplastykę Jana Wasiaka. Można także było podziwiać piękne wyroby hafciarek, koronkarek i twórczyń wykonane przez Urszulę Jędrzejczyk, Elżbietę Sarnicką, Alicję Olczak i Małgorzatę Żylińską oraz dwie nowe członkinie Agnieszkę Płocha i Agnieszkę Wilińską. Swoje wyroby wystawiały też twórczynie z regionu łowickiego.

Images: KIERMASZ WIELKANOCNY 2019 3.JPG

Cieszyły oczy piękne kurczaczki, ozdobione jaja, koronkowe baranki i kurki, karty świąteczne, obrusy i serwetki oraz lalki.


Chętni, nie tylko dzieci, dekorowali wydmuszki, tworząc pięknie ozdobione jaja wielkanocne; wykonywali palmy i kartki wielkanocne. Podczas warsztatów twórczynie ludowe pod opieką Sylwii Kacalak z Muzeum Regionalnego w Kutnie cierpliwie uczyły, jak wykonuje się kwiaty z bibuły. Wszystkie prace uczestnicy warsztatów zabrali do domu, gdzie będą cieszyć oczy podczas świąt.

Bożena Gajewska

 

Images: KIERMASZ WIELKANOCNY 2019 4.JPG

Images: KIERMASZ WIELKANOCNY 2019 2.JPG

Images: KIERMASZ WIELKANOCNY 2019 7.JPG

Images: KIERMASZ WIELKANOCNY 2019 1.JPG

 


Treść rozszerzona