Przegląd Organizacji Pozarządowych miasta Kutna
Dodane przez redakcja dnia Czerwiec 07 2019 20:13:10

Images: PIKNIKORGANIZACJIPOZARZADOWYCH 2019.jpg

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w dniu 4 czerwca 2019 r., obok 40 innych organizacji pozarządowych działających w naszym mieście, było uczestnikiem i współorganizatorem XI KUTNOWSKIEGO PIKNIKU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH pod hasłem „ KOCHAM WOLNOŚĆ”.

Tradycyjnie jak co roku , każda z organizacji przygotowała swoje prezentacje, które złożyły się na urozmajcony, barwny i ciekawy program.

Imprezę rozpoczęły przedszkolaki prezentując barwny układ z rytmicznym krakowiakiem. Wiceprezydent Zbigniew Wdowiak w towarzystwie Królowej Róż odwiedzał stanowiska organizacji prezentując pokrótce zakres ich działalności.

TPZK reprezentowała Sekcja rzeźby i rękodzieła artystycznego w osobach : Józef Stańczyk, Sławomir Suchodolski, Jan Wasiak (metaloplastyk), Urszula Jędrzejczyk, Henryka Dybiec, Małgorzata Żylińska, Elżbieta Sarnicka. Prezentowane były również najnowsze wydawnictwa TPZK przez : Barbarę Borcińską, Teresę Jackowską i Elżbietę Żółtowską. Na scenie zaprezentował się działający przy TPZK Kameralny Zespół Wokalny „Cantabile”. Piękna pogoda zachęciła do przyjścia na stadion liczne rzesze mieszkańców Kutna zainteresowanych piknikiem.

Barbara Łuczak


Treść rozszerzona