to fascynujące, odkrywać historię małej ojczyzny
Dodane przez redakcja dnia Czerwiec 10 2019 20:22:14

Dworki Regionu Kutnowskiego.

Coroczna wyprawa Sekcji Turystycznej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. W 2019 odwiedziliśmy: Grochów, Miksztal, Łanięta – pałacyk, dworek i wspaniały, zadbany park gościł nas dłuższą chwilę obdarzając cieniem , zapachem łąk i stawów. Naturalna przyroda wprawiała w zawrót głowy. Jazda i spacery po łąkach polach, parkach mniej lub bardziej zadbanych działa jak balsam po hałasie miejskiego gwaru. Franciszków - spotkanie z dziećmi w Domu Opieki dostarczyły wielu wzruszeń. Mają pięknie ale nic nie zastąpi im miłości.

Images: WYPRAWA SLADAMI DWOROW 2.jpg

Osiny – to przykład jak można dbać o architekturę minionych lat, jak można zachwycić i zachować dla potomnych urokliwe zakątki naszej ziemi i związanej z nią przeszłości. Piękny jest również zespół pałacowo-folwarczny w Sierakówku odbudowany przez rodzinę profesora Grzegorza Pawlickiego. Dzieje tego miejsca, sięgające średniowiecza, wspaniale streścił pan Profesor Grzegorz Pawlicki - za co mu bardzo dziękujemy.

Images: WYPRAWA SLADAMI DWOROW 4.jpg

Urokliwych zakątków jest wiele w najbliższym otoczeniu wystarczy mieć tylko pasję jak pan Tomasz Dębowski, który zgłębia tajniki, a później przekazuje chętnym na wycieczkach krajoznawczych. Bardzo dziękujemy również uczestnikom bo dzięki waszym zainteresowaniom warto coś robić i organizować...

Images: WYPRAWA SLADAMI DWOROW 1.jpg

opracowanie i fotografie - Członek Zarządu TPZK Danuta Ujazdowska

 


Treść rozszerzona