Dożynki w Strzelcach
Dodane przez redakcja dnia Sierpień 26 2019 20:52:12


Images: HERB POWIATU KUTNOWSKIEGO 22.jpg25 sierpnia w niedzielę odbyły się dożynki powiatowo - gminne w Strzelcach. To ważne wydarzenie, zwłaszcza dla rolników, to symboliczne podsumowanie i podziękowanie za zbiory z pól. Uczestniczyli licznie mieszkańcy gminy i powiatu. Były przemówienia, obrzędy dożynkowe i występy licznych zespołów ludowych , różne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Było kolorowo i wesoło.


Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zostało zaproszone do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wystawiliśmy stoisko ze swoimi wydawnictwami, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, zwłaszcza pocztówki przedstawiające dawne Kutno. Członkowie TPZK Henryka Sieradzan i Sławomir Małas bardzo ciekawie i interesująco opowiadali przybyłym do stoiska gościom o osiągnięciach wydawniczych naszego stowarzyszenia.


Panie z sekcji rękodzieła artystycznego: Henryka Dybiec, Elżbieta Sarnicka i Agnieszka Wilińska, wystawiły swoje prace, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników dożynek.


 

Elżbieta Żółtowska

Images: DOZYNKI POWIATOWE I GMINNE W STRZELCACH 2019 3.jpg

Images: DOZYNKI POWIATOWE I GMINNE W STRZELCACH 2019 2.jpg

Images: DOZYNKI POWIATOWE I GMINNE W STRZELCACH 2019 1.jpg

Images: POWIATOWE I GMINNE W STRZELCACH 2019 DOZYNKI 2.jpg Images: POWIATOWE I GMINNE W STRZELCACH 2019 DOZYNKI 1.jpg

 

 


Treść rozszerzona