Turystyczne walory Kutna na płótnie malowane
Dodane przez redakcja dnia Wrzesień 24 2019 21:39:32

Chciałbyś stanąć ze sztalugą przed interesującymi obiektami architektonicznymi w Kutnie? Może przed Dworkiem Modrzewiowym, Willą dr Troczewskiego, Pałacem Gierałty, Kaplicą Mniewskich, a może przed Pałacem Holcmana lub Dworkiem Szomańskich. A może w Parku im. Traugutta patrząc na urokliwy staw i Kutnowski Dom Kultury. A może zainteresuje Cię ulica Królewska lub Ratusz na placu Marszałka Piłsudskiego.

Mamy wiele ciekawych miejsc, które warto pokazywać turystom na żywo. Ale można też je namalować…, a później pokazywać na wystawach.

Jesteś w wieku 50+, próbowałeś swoich sił w malarstwie, chciałbyś pod okiem artysty-plastyka zmierzyć się ze sztuką malarską…?

Zgłoś się na warsztaty malarskie. Pierwszych 15 osób zaprosimy do projektu „Turystyczne walory Kutna na płótnie malowane”. Dostaniesz sztalugę, podobrazie, farby i zmierzysz się z kutnowską architekturą…, a obraz, który namalujesz pokażemy w Centrum Seniora przy ul. Wyszyńskiego w dniu 3 października 2019 roku na wystawie pn. „Mój świat w sztuce” organizowanej przez Muzeum Regionalne w Kutnie.


Projekt jest realizowany w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno

Pierwsze zajęcia warsztatowe (teoretyczne) odbędą się Dworku Modrzewiowym – siedzibie TPZK, drugie zajęcia warsztatowe odbędą się w plenerze. Uczestnicy przekażą namalowane przez siebie obrazy na rzecz TPZK (umowa o przeniesieniu praw autorskich). Obrazy będą prezentowane przez TPZK podczas wydarzeń kulturalnych związanych z turystyką i promocją miasta Kutna.


Zapraszamy do Dworku modrzewiowego 27 wrzesnia 2019 roku (piątek) w godz. 16.oo - 17.ooImages: KUROWICKI 2.JPG REFLEKSJE NAD HISTORIA KUTNA.jpg

obraz namalowany przez Waldemara Kurowickiego;                                                                                           obraz namalowany przez Ninę Kunikowską


Treść rozszerzona