warsztaty malarskie w Dworku modrzewiowym
Dodane przez redakcja dnia Wrzesień 30 2019 22:08:49

WARSZTATY MALARSKIE 2019  5.JPG WARSZTATY MALARSKIE 2019  9.JPG

Dziś w Dworku modrzewiowym rozpoczęły się warsztaty malarskie prowadzone przez profesjonalistę – artystę plastyka dla piętnastu osób, które chcą poszerzyć swoje malarskie umiejętności. Podczas warsztatów ich uczestnicy próbują namalować atrakcyjne turystycznie miejsca w Kutnie. Pani Żanetta Kowalczyk – Gańko wprowadziła warsztatowiczów w świat sztuki malarskiej. Uczestnicy uzyskają także profesjonalną pomoc w postaci indywidualnych wskazówek merytorycznych przez artystę plastyka prowadzącego warsztaty.

WARSZTATY MALARSKIE 2019  10.JPG WARSZTATY MALARSKIE 2019  6.JPG

Kutno nie posiada atrakcyjnych walorów turystycznych w postaci jezior, lasów, cennych zabytków. Poprzez warsztaty malarskie chcemy pokazać to, co jest cennym kapitałem turystycznym Kutna i pozostawić widok interesujących obiektów architektonicznych na obrazach. Warte namalowania są np. Dworek Modrzewiowy, Willa dr Troczewskiego, Pałac Gierałty oraz Kaplica Mniewskich położone w Parku Wiosny Ludów, Dworek Szomańskich, Kutnowski Dom Kultury położony w Parku im. Romualda Traugutta, ulica Królewska, Pałac Holcmana itp. A co wybiorą uczestnicy warsztatów?

Przekonamy się już wkrótce - 3 października 2019 roku obrazy zostaną pokazane na wystawie organizowanej przez Muzeum Regionalne w Kutnie w Centrum Seniora przy ul. Wyszyńskiego w dniu  3 października 2019 roku pn. „Mój świat w sztuce”, gdzie TPZK zorganizuje wernisaż poplenerowy i zaprosi uczestników warsztatów.

Organizatorem warsztatów malarskich pn. Turystyczne walory Kutna na płótnie malowane" jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

WARSZTATY MALARSKIE 2019  4.JPG WARSZTATY MALARSKIE 2019  1.JPG

Warsztaty malarskie są realizowane w ramach zadania publicznego " Turystyczne walory Kutna na płótnie malowanewspółfinansowanego z budżetu Prezydenta Miasta Kutno.

Images: logo kutno.jpg

 


Treść rozszerzona