Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
System Informacji Miejskiej w Kutnie
      Images: S I M 2.JPG   Images: S I M 8.JPG 

Jak już zapewne dostrzegli wszyscy mieszkańcy Kutna, w przestrzeni naszego miasta pojawiły się informacje miejskie na wyróżniających się tablicach. Ten system jednolitych pod względem wizualnym, architektonicznym i konstrukcyjnym nośników przekazujących informacje o charakterze miejskim nazywany jest  Systemem Informacji Miejskiej. 

Trzy lata temu, w dniu 26 marca  2013 roku Rada Miasta Kutno przyjęła  Uchwałę Nr XXX/320/13 w sprawie Systemu Informacji Miejskiej na terenie Miasta Kutno.

System Informacji Miejskiej – SIM w   Kutnie ma na celu dostarczenie mieszkańcom i osobom przyjezdnym zintegrowanej, pełnej i spójnej architektonicznie i plastycznie informacji. SIM ułatwia poruszanie się w przestrzeni miejskiej a także umożliwia szybszy dostęp do informacji o obiektach użyteczności publicznej czy miejscach atrakcyjnych pod względem historycznym, kulturalnym, turystycznym czy gospodarczym.

Spełnia on także aspekt promocyjny ze względu na fakt, iż zaimplementowano na nim kolorystycznie i   graficznie element róży wynikający z   przyjętej w lipcu ubiegłego roku Strategii Marki Miasta Kutno w   myśl hasła „Kutno - miasto róż”.  

Powoduje to odróżnienie się od innych systemów miejskich ze względu na m.in. kolor wrzosowy, który nawiązuje do logo miasta. Uzupełniającymi kolorami znajdującymi się w SIM jest kolor szary stosowany głównie jako kolor konstrukcji wsporczych i kolor biały używany do prezentowania treści. Czcionką używaną w   SIM jest DejaVu Sans Condensed. Wymienione wyżej elementy powodują jednolitość nośników, które dzięki temu są rozpoznawalne i przyczyniają się do poprawy jakości wizualnej przestrzeni publicznej naszego miasta.  

     
Images: S I M 6.JPG Images: S I M 5.JPG
W ramach SIM oznakowano następujące  informacje:  

1.     Informacja adresowa  

2.     Informacja uliczna  

3.     Informacja przystankowa  

4.     Plany miasta  

5.     Informacja o obiektach/osobach  

6.     Informacja kierująca pieszych  

7.     Informacja kierująca kierowców  

Tak przygotowany System Informacji Miejskiej jest  czytelny, przyjazny i otwarty dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Kutno. Nam, regionalistom, bardzo się podoba ten system. Wyróżnia nas spośród innych miast. Pozwala nam też poznać nasze miasto, zauważyć nazwy ulic i  nauczyć się topografii Kutna. 
    Images: S I M 1.JPG Images: S I M 9.JPG
    
    Images: S I M 3.JPG Images: System informacji miejskiej 10.JPG


Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!