Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
rsgkhistoria

rozpoczynamy kwestowanie na krośniewickim cmentarzu

Images: 1 kwesta Krosniewice.jpg

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w tym roku, oprócz kwestowania na kutnowskim cmentarzu, rozpoczyna kwestowanie na Cmentarzu Parafialnym w Krośniewicach. Z taką propozycją wyszli członkowie TPZK zamieszkujący w Krośniewicach. Zbiórkę na cmentarzu organizuje w imieniu TPZK pani Julita Szczepankiewicz wraz panem Grzegorzem Dębskim. Środki finansowe zebrane na krośniewickim cmentarzu zostaną  przeznaczone na renowację grobów na tym właśnie cmentarzu.

Podziękowania kierujemy na ręce gospodarzy tego miejsca, a więc księdza kan. mgr lic. Jacka Drzewieckiego - Dziekana Dekanatu Krośniewickiego oraz pani  Julianny Barbary Herman - Burmistrza Krośniewic za wszelką pomoc okazaną przy organizacji kwesty.

Kwesta na cmentarzu krośniewickim odbędzie się w dniu 1 listopada 2015 roku w godzinach 9.oo – 16.oo. Wraz z członkami TPZK kwestować będą mieszkańcy Krośniewic.

Zebrane środki finansowe przeznaczone zostaną na renowację starych zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Krośniewicach. Podobnie, jak ma to miejsce w Kutnie, zebrane pieniądze zostaną komisyjnie policzone i wpłacone na osobne subkonto specjalnie założone (dla kwesty na krośniewickim cmentarzu) na koncie TPZK.

w imieniu zarządu TPZK Bożena Gajewska


Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!