Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
ITPR wykłady i warsztaty

W dniu 8 października 2013 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej uroczyście rozpoczął rok akademicki 2013/2014. Spotkanie słuchaczy, dzięki gościnności Dyrektor Teresy Mosingiewicz, odbyło się w Sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury. Jest to już siódmy rok akademicki UTW, w którym będzie znów uczestniczyć ponad 300 słuchaczy, którzy byli obecni podczas inauguracji kolejnego roku akademickiego.

Andrzej Ćwik wygłosił wykład pt. „W mieście róż wszystko o różach” , który przybliżył nam wiedzę na temat sadzenia i pielęgnacji róż. Informacje te przekazane były w sposób prosty, ale bardzo interesujący. Z dużą uwagą wszyscy śledzili przedstawiane slajdy i słowa pana Andrzeja.

Prezes TPZK zaprezentował zebranym nowy projekt Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej - akcję pt. „I Ty posadź różę” . Chcielibyśmy, aby mieszkańcy naszego miasta wiedzieli w jaki sposób sadzi i pielęgnuje się róże, a także mieli swój udział w upiększaniu Kutna – by krzewy różane sadzone w październiku tego roku przez Kutnowian, w przyszłym roku zakwitły. Ważne jest, aby marka naszego miasta „Kutno jako miasto róż” stała się zaczątkiem „pospolitego ruszenia” mieszkańców Kutna.


Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej może prowadzić działalność UTW dzięki  dofinansowaniu Prezydenta Miasta Kutno i Powiatu Kutnowskiego.


Images: DSC00945.JPG Images: DSC00940.JPG


Images: DSC00929.JPG Images: DSC00928.JPG


 

W dniu 20 października 2013 roku mieszkańcy Kutna mieli możliwość pogłębienia wiadomości na temat sadzenia i pielęgnacji róż. Wykład pana Krzysztofa Byczkowskiego przerodził się w ciepłe przyjacielskie spotkanie. Państwo Byczkowscy przywieźli różne odmiany kwiatów róż, Marylkę, Kutno, Chopina. Omówili warunki glebowe do sadzenia róż; uczyli, jak się szczepi róże, jak obcinać róże wiosną i w jaki sposób zabezpieczać je na zimę.

 

 Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!