Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
Bożena Gawin

Bożena Gawin (ur. 19 41)

 

Jest członkiem TPZK od 1988 r., bardzo aktywnym i zaangażowanym w popularyzowaniu rękodzieła artystycznego, skupiała wokół siebie i uczyła sztuki haftu liczną rzeszę hafciarek kutnowskich.

            Od 35 lat haftuje, wykonuje wszystkie rodzaje haftu : haft płaski cieniowany na wysokim i niskim podkładzie, toledo, richelieu, angielski ( wszystkie szkoły), haft kujawski biały płaski na podkładzie z szarego lnu, a także na wysokim podkładzie ręczny wykańczany szydełkiem z środkiem haftu toledo. Od 25 lat wykonuje haft sztandarowy i portretowy, haft maszynowy, tkactwo artystyczne i makramy.

Prowadziła około 20 kursów haftu i trzy tkactwa w Lidze Kobiet Polskich i Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej na zlecenie Cepelii Łódzkiej. W latach 1975-1980 prowadziła Zakład Hafciarski. Swoje prace sprzedawała na Targach Poznańskich.

Uczestniczyła w licznych wystawach i kiermaszach rękodzieła artystycznego. Nagradzana i wyróżniana w konkursach, otrzymała nagrodę od Ministra Kultury oraz liczne listy gratulacyjne i podziękowania.


Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!