Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
Urszula Jędrzejczyk

Urszula Jędrzejczyk (ur. 1958)

 

Images: dahlem 1.JPGPo raz pierwszy z haftem miała kontakt w szkole podstawowej na zajęciach technicznych. Wróciła do haftu po latach, kiedy choroba na pół roku przykuła ją do szpitalnego łóżka. Odkryła wtedy swoją pasję malowania kolorami nici na tkaninie. Wyhaftowała dwa obrazy przedstawiające polskie kwiaty łąkowe : maki, chabry i rumianki.

Zapał nie minął, każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu, są to : obrusy, podkładki pod filiżanki, etui na telefony, abażury na lampy i wiele innych rzeczy użytkowych z motywami kwiatowymi lub ptakami takimi jak : bociany, jaskółki, gile i wróble.

            Haft jest zajęciem czasochłonnym, największą pracą i jednocześnie wartością sentymentalną jest obrus wykonany w richelieu w ciągu 3 miesięcy i z własną kompozycją. Większość prac rozdawała rodzinie i znajomym, ale kiedy w 2005 r. wstąpiła do TPZK otworzyła się nowa możliwość pokazywania prac na kiermaszach, jarmarkach i festiwalach rękodzieła artystycznego. Była kilkakrotnie na Festiwalu Rękodzieła w Łodzi, na Międzynarodowych Targach Rękodzieła w Poznaniu oraz Warszawie, w 2012 i 2013 r. na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej „Cepeliada” w Krakowie, od wielu lat jest obecna na Jarmarku Tumskim w Płocku, kilka razy gościła w Niemczech : w Poczdamie i Berlinie na jarmarkach świątecznych, w 2013 r. na zaproszenie Polonii Francuskiej wystawiała swe prace we Francji. Jest także obecna na imprezach lokalnych w Kutnie.

Jej marzeniem jest kurs haftu w Królewskiej Szkole w Londynie.

 Images: rak 5.JPG Images: rak 6.JPG  Images: rak 3.JPG                         Images: rak 1.JPG


Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!