Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
Wiera Ditchen

Wiera Ditchen (ur. 1951)

 

Urodziła się na dalekim wschodzie, na wyspie Sachalin u wybrzeży Morza Japońskiego. Haftu nauczyła się już w wieku 7 lat, a jej nauczycielką była ciocia, która zajmowała się rękodziełem artystycznym- haftowała, szydełkowała i szyła. Pierwszy obrazek, który wyhaftowała przedstawiał zajączka z marchewką, a później nauczyła się wszystkiego. Los rzucił ją do Polski, gdzie osiadła na stałe i tu od lat 90-tych, kiedy moda na haft krzyżykowy wróciła zaczęła sprawdzać swe umiejętności w konkursach. W 2002 r. na II Ogólnopolskiej Wystawie Haftu Krzyżykowego otrzymała nagrodę, w 2005 r. na III Ogólnopolskiej Wystawie jej praca została wyróżniona spośród 545 prac.

            Oprócz haftu krzyżykowego tworzy rzeczy haftem wstążeczkowym oraz koronki. Od 2003 r. bierze udział w konkursie „ Z Nici Ariadny”, w Przeglądach Twórczości Ludowej i Artystycznego Rękodzieła na Dolnym Śląsku w Dzierżoniowie, w konkursach „Inspirujemy Kolorem”, „Nicią Malowane” i inne.

Bierze czynny udział w kiermaszach, jarmarkach i targach rękodzieła artystycznego w kraju i za granicą w Niemczech (Poczdam, Berlin) i Francji.


Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!