Nazwa użytkownika Hasło | Rejestracja | Zapomniane hasło
Drukuj
Zmniejsz tekst
Powiększ tekst
Historia_zespołu

Kameralny Zespół Wokalny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej „Cantabile” powstał w 2011 r. z inicjatywy kutnowskich miłośników muzyki wokalnej. Opiekunem artystycznym i dyrygentem zespołu jest Joanna Domagała – absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Łodzi, specjalizacja dyrygentura chóralna, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie i Szkoły Muzycznej I st. w Gąbinie.  Dobrym duchem zespołu jest dr Jarosław Domagała, nauczyciel Szkoły Muzycznej I i II st. w Kutnie oraz założyciel dwóch szkół muzycznych w Gostyninie i Gąbinie, który w czasie koncertów akompaniuje zespołowi na fortepianie, znakomicie pomaga zespołowi także w doborze repertuaru oraz aranżuje utwory.

Początek pracy, choć trudny, był możliwy dzięki życzliwemu wsparciu Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie oraz Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, które umożliwiły zespołowi przeprowadzanie prób w salach szkolnych. Od stycznia 2012 roku, dzięki gościnności Dyrektora pani Teresy Mosingiewicz, zespół spotyka się na próbach w sali konferencyjnej Kutnowskiego Domu Kultury. Próby odbywają się w środy od godziny 19-ej.  Spotkania trwają średnio około 2 godzin. W czasie przygotowań do koncertów zespół spotyka się dodatkowo nawet codziennie. W ciągu 2012 roku  przeprowadzono ok. 45 prób.

Repertuar zespołu stanowią pieśni klasyczne z zakresu literatury wokalnej w opracowaniu wielogłosowym o charakterze patriotycznym, religijnym, rozrywkowym, kolędy polskie i innych państw oraz utwory autorskie z muzyką Jarosława Domagały. Mimo tak krótkiego czasu istnienia, zespół ma w swym repertuarze już kilkadziesiąt pieśni w opracowaniu harmonicznym.

Realizacja otwartych spotkań z cyklu „Rozśpiewany Dworek Modrzewiowy” zaowocowała zakupem nowego instrumentu dla Zespołu Kameralnego CANTABILE. Jest to rezultat umowy na realizację oferty Prezydenta Miasta Kutno  pod powyższym tytułem.


Copyright © 2009 - 2010 by Adam Brzęcki & Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

stat4u Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!