III festyn organizacji pozarządowych

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w tym roku zostało zaproszone do udziału w festynie organizacji pozarządowych działających w Kutnie. Był to już  trzeci   festyn, który tym razem miał miejsce w  parku Traugutta w dniu 2 września 2011 roku. W trzech namiotach prezentowaliśmy nasze osiągnięcia tj.  w I namiocie wystawiliśmy publikacje – Kutnowskie Zeszyty Regionalne i inne wydawnictwa regionalne oraz  medalierstwo; w II namiocie prezentowaliśmy działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku i jego wydawnictwa; a w III namiocie swoją rzeźbę prezentowali nasi członkowie – Józef Stańczyk, Sławomir Suchodolski i Józef Marciniak. Nieprzerwanie od godziny 13.oo do 19.oo nasze stoisko było czynne dla zainteresowanych, a o TPZK opowiadali chętnym Marek Wójkowski – prezes TPZK oraz Maria Wierzbicka viceprezes TPZK. Na pięknie udekorowanym „jesiennym stole ekologicznym” prawdziwą furorę  zrobił na  biorących udział w festynie  staropolski przepis na surowe ogórki w miodzie, które cieszyły się niegasnącą popularnością.

 

Organizacje pozarządowe – ta nazwa odwołuje się do pojęcia rządu (państwa) i podkreśla, „nierządowość” i niezależność – przynajmniej w sferze ideologii – tych organizacji. Jest przeniesieniem z języka angielskiego (non-govermental organizations), dlatego często również w Polsce używa się angielskiego skrótu NGO. Obiegowo przez organizacje pozarządowe rozumie się stowarzyszenia i fundacje, choć Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wprowadziła rozszerzoną definicję organizacji pozarządowej.

(podajemy za  portalem WWW.ngo.pl )

 

Organizatorami festynu są: MOPS, Urząd Miasta, Społeczna Fundacja Miasta Kutna, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Ja-Ty-My – Wsparcie Społeczne.

Images: festyn_organizacji_pozarzad.JPG 

articles: Kopia (2) DSC03442.JPG

articles: Kopia DSC03443.JPG

articles: Kopia DSC03432.JPG

articles: Kopia DSC03457.JPG

articles: Kopia DSC03431.JPG

Images: Kopia DSC03456.JPG

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry