Uroczystości w Chełmnie nad Nerem

6 września w Obozie Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem w Lesie Rzuchowskim odbyła się uroczystość upamiętnienia pomordowanych Polaków, Żydów, Romów i Sinti, Dzieci Czeskich, Jeńców Sowieckich. Rozpoczęła się od polowej mszy świętej w intencji pomordowanych w obozie i ofiar II wojny światowej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego Ordynariusza Diecezji Włocławskiej.

Po modlitwie uczestnicy udali się pod ścianę pamięci, gdzie delegacje – przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych m.in. z Dąbia, Koła, Kościelca, Sieradza, Gostynina i Kutna, parlamentarnych, służb mundurowych, młodzież szkolna – złożyły kwiaty.

Zbigniew Wdowiak – Zastępca Prezydenta Miasta Kutno i Przewodniczący Kutnowskiej Rady Pamięci Narodowej – zorganizował dla chętnych członków Rady wyjazd na uroczystości. Udział w nim wzięli: Marek Byczkowski – przedstawiciel NSZZ „Solidarność” Region Ziemia Łódzka Rada Podregionu Kutno, Dorota Bień i Agnieszka Lewandowska z Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta UM Kutno. TPZK reprezentowała Aleksandra Szafrańska-Dolewska.

 

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
24 252 72 72
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry