Bożenna Gawin

Bożenna Gawin (ur. 1941) jest bardzo aktywna i zaangażowana w popularyzowaniu rękodzieła artystycznego, skupiała wokół siebie i uczyła sztuki haftu liczną rzeszę hafciarek kutnowskich.

Od 40 lat haftuje, wykonuje wszystkie rodzaje haftu: haft płaski cieniowany na wysokim i niskim podkładzie, toledo, richelieu, angielski (wszystkie szkoły), haft kujawski biały na podkładzie z szarego lnu, a także na wysokim podkładzie ręczny wykańczany szydełkiem z środkiem haftu toledo. Od 25 lat wykonuje haft sztandarowy (sztandary dla szkół i stowarzyszeń) i portretowy, haft maszynowy, tkactwo artystyczne i makramy.

Prowadziła około 20 kursów haftu i trzy tkactwa w Lidze Kobiet Polskich i Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej na zlecenie Cepelii Łódzkiej. Uczestniczy w licznych wystawach i kiermaszach rękodzieła artystycznego. Poza haftem wykonuje przedmioty użytkowe z różnych materiałów według własnych inspiracji i projektów. Nagradzana i wyróżniana w konkursach. Otrzymała nagrodę od Ministra Kultury oraz liczne listy gratulacyjne i podziękowania.

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry