Wspólnie śpiewamy dla Niepodległej – 2019

Zostaliśmy zwycięzcami w konkursie organizowanym przez Centrum Opus z Łodzi w ramach programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019. Nasz projekt „Wspólnie śpiewamy dla Niepodległej” został pozytywnie i wysoko oceniony przez niezależnych ekspertów.

Wszyscy, którzy lubią wspólne śpiewanie mogli być aktywnymi uczestnikami projektu “Wspólnie śpiewamy dla Niepodległej”. Listopad to odpowiedni czas na wspólne przeżywanie radości z odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.  Odbyły się trzy spotkania muzyczne polegające na wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych w terminie 12-30 listopada 2019 roku z częstotliwością 1 raz w tygodniu. Wstęp na spotkania był wolny. Każdy uczestnik otrzymał śpiewniczek i kotylion patriotyczny do przypięcia, a miłej atmosfery dopełniła  aromatyczna herbata lub kawa i ciasteczko. Spotkania, jak zawsze w niezwykłej atmosferze,  poprowadziła Joanna Domagała z pomocą Wokalnego Zespołu Kameralnego Cantabile przy TPZK… A wszyscy wiemy, że Cantabile czyni to   z taką charyzmą, że udzieliła  się wszystkim zebranym atmosfera ciepła,  spokoju, a nawet podniosłości chwili… To były   interesujące popołudnia. Ci, którzy byli już u nas, wiedzieli, że warto zajrzeć do Dworku Modrzewiowego na wspólne śpiewanie. Ci, którzy przyszli do nas  pierwszy raz – nie zawiedli  się. Pani Joanna Domagała wraz z  zespołem   zauroczyła nas  pieśniami legionowymi, a także specjalnie na te popołudnia wybranymi utworami.

Nikt nie martwił się, że nie zna słów…, wszyscy  otrzymali   śpiewniki, a nawet kotyliony patriotyczne. Czekała na wszystkich  także gorąca,  jesienna herbatka.

W ramach cyklu  odbyły się trzy  spotkania: „Dla Niepodległej”, „Nasze korzenie – od Bogurodzicy…..” oraz „Nasz dom, nasz kraj”.  Popularyzowaliśmy  polskie pieśni patriotyczne, a także kompozytorów związanych z Ziemią Kutnowską (L. T. Płosajkiewicz, G. Roguski), próbowaliśmy kształtować muzykalność, ożywiać zainteresowanie śpiewem wielogłosowym i promować kulturę śpiewu wśród społeczeństwa regionu kutnowskiego, Projekt był odpowiedzią na potrzebę integracji społeczności lokalnej wokół wspólnego śpiewu.  Spotkania angażowały słuchaczy do czynnego uczestniczenia w śpiewie.

Dworek Modrzewiowy pękał w szwach. Było nas dużo, zajęliśmy trzy pomieszczenia w Dworku, a i tak było ciasno… Nie przeszkadzało nam to jednak w śpiewaniu… A to wszystko za sprawą  koncertów w ramach projektu “Wspólnie śpiewamy dla Niepodległej”.
Kameralny Zespół Wokalny Cantabile przy TPZK, pod dyrekcją Joanny Domagały i przy akompaniamencie Macieja Domagały, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta śpiewali patriotyczne pieśni. Cantabile czyniło to z taką charyzmą, że wszystkim zebranym udzieliła się atmosfera ciepła, spokoju, a nawet podniosłości chwili… Pani Joanna Domagała wraz z zespołem zauroczyła wszystkich pieśniami legionowymi. Było wspólne odśpiewanie “Roty”, zespół wraz z zebranymi śpiewali wspólnie m.in. “O mój rozmarynie”, “Ej dziewczyno, ej niebogo” czy “My pierwsza brygada”. Panie prowadzące Kulturalną kawiarenkę dla wszystkich przybyłych szykowały pyszną kawę i herbatę, dziękujemy!

Projekt “Wspólnie śpiewamy dla Niepodległej” dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry