Kamienie wołać będą – to miejsce to cmentarz

podziękowanie dla Mieszkańców Kutna

 

Szanowni Mieszkańcy Kutna!

Korzystając ze strony internetowej Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, dziękuję  Wam   za Wasze zrozumienie  konieczności  podjęcia przez społeczność naszego miasta opieki nad cmentarzem żydowskim w Kutnie. Dziękuję za Wasze głosy oddane na projekt „Kamienie wołać będą – to miejsce to cmentarz” w kutnowskim budżecie obywatelskim.

Cmentarz żydowski w  Kutnie usytuowany jest od kilkuset lat, osiedle mieszkaniowe  zaś od lat kilkudziesięciu. To, że nie zostanie wyraźnie wskazana jego granica i że nie będzie tablicy informującej,  iż jest to cmentarz i zabytek nieruchomy, nie zmienia faktu, że cmentarz żydowski w tym miejscu jest i zawsze będzie…
Zdaję sobie sprawę, że mój projekt nie był w stanie wygrać z projektami szkół, przedszkoli czy  kościoła, co skłania mnie do zastanowienia nad sensem składania podobnych projektów w kutnowskim budżecie obywatelskim w przyszłości.
Wyrażam jednak nadzieję, że mój  głos wołający na puszczy  nie pozostanie bez echa.

 

Pozostaję z  wyrazami wdzięczności i szacunku

Bożena Gajewska

głosuj na projekt nr 17

 

WWW.budzetobywatelski.kutno.pl

Szanowni Mieszkańcy Kutna!

 

 

 

Każdy z nas, mieszkańców Kutna może zdecydować o  tym, na co zostanie przeznaczony 1 milion złotych z budżetu Miasta Kutna w roku 2016. Każdy z nas może to uczynić głosując na  3 projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Projektów jest wiele  i  każdy z Was zapewne znajdzie coś dla siebie.

Proszę każdego z Was o  1 głos na projekt nr 17 „Kamienie wołać będą – to miejsce, to cmentarz!”, który złożyłam w ramach  budżetu obywatelskiego.

 

Jeśli Państwo tak zdecydujecie, to w ramach projektu  zostanie oznaczona granica cmentarza żydowskiego w Kutnie, gdzie teren cmentarza sąsiaduje z ulicami i nie jest ogrodzony. Granica ta zostanie wykonana z dużych kamieni, które będą wyraźnie wskazywały, że od tego miejsca rozpoczyna się teren cmentarza. Wzdłuż granicy, w linii kamieni, zostaną ustawione tablice informacyjne mówiące o historii tego miejsca. Koszt realizacji projektu – około 40 000 zł.

Ten projekt nie przyniesie wymiernych korzyści konkretnym grupom mieszkańców, ale wszyscy będziemy mieli poczucie spełnionego obowiązku oddania szacunku mieszkańcom Kutna, którzy już odeszli…

         Każdy z mieszkańców może oddać 3 głosy, na trzy różne projekty.
        Proszę Was  o ten trzeci głos  na projekt nr 17

Z wyrazami szacunku

Bożena   Gajewska
Zapraszam do obejrzenia filmu promującego projekt nr 17

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego projekt nr 17

 

 

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry