Kutno. Miasto Róż

Dlaczego Kutno. Miasto róż?

Na bazie przeprowadzonych konsultacji, rozmów ankiet oraz badań zdecydowano o tym, że motywem przewodnim, na którym oparta będzie promocja miasta będzie róża w myśl hasła: Kutno. Miasto róż. O wyborze takiego hasła zadecydowały m.in. tradycja hodowli róż w Kutnie oraz fakt, że Bolesławowi Wituszyńskiemu zawdzięczamy różę Kutno oraz inne rdzennie kutnowskie odmiany. To w Kutnie od blisko 40 lat odbywa się największa impreza poświęcona królowej kwiatów – Święto Róży. Kutno. Miasto róż jest pomysłem ambitnym i stanowić będzie wyzwanie a symbol róży jest wyrazisty i oryginalny pozwalający wyróżnić się na tle innych miast w Polsce.

 

Czas powrócić do korzeni. Szczęśliwy, kto ma do czego wracać. Czas dołożyć starań, aby różana historia Kutna odżyła – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna – Nowa misja miasta jest ambitna. Mam nadzieję, że przy życzliwości i otwartości społeczności lokalnej uda się nam ją wypełnić i róże do Kutna powrócą nie tylko podczas wrześniowego święta.

Strategia marki miasta Kutno została wprowadzona w 2012 roku

 

WIZJA – DOKĄD CHCEMY DOJŚĆ

Miasto Kutno pragnie być miastem cenionym przez swoich mieszkańców za to, że oferuje warunki sprzyjające samorealizacji i rozwojowi ludzi którzy wnoszą dodatnie, trwałe i istotne zmiany w życiu społecznym miasta.

 

AKTUALNA MISJA MIASTA

Misją Kutna jest stwarzanie warunków do trwałego wszechstronnego rozwoju w poszanowaniu tradycji, przy wykorzystaniu centralnego położenia miasta. Miasto Kutno pragnie wykorzystać swój historyczny „kapitał róży” po to, aby tworzyć warunki sprzyjające dodatnim, trwałym i istotnym zmianom w życiu mieszkańców oraz budować markę miasta, która potrafi przyciągać, rozwijać, stymulować i zatrzymywać ludzi aktywnie współtworzących miasto.

 

Sadźmy, przyjacielu, róże!
Długo jeszcze, długo światu
Szumieć będą śnieżne burze,
Sadźmy je przyszłemu latu!

Seweryn Goszczyński „Przy sadzeniu róż” 1831 r.

 

W marcu 2015 roku Rada Miasta Kutno przyjęła uchwałę w sprawie Systemu Informacji Miejskiej na terenie Miasta Kutno.

System Informacji Miejskiej – SIM w  Kutnie ma na celu dostarczenie mieszkańcom i osobom przyjezdnym zintegrowanej, pełnej i spójnej architektonicznie i plastycznie informacji. SIM ułatwia poruszanie się w przestrzeni miejskiej a także umożliwia szybszy dostęp do informacji o obiektach użyteczności publicznej czy miejscach atrakcyjnych pod względem historycznym, kulturalnym, turystycznym czy gospodarczym.

Spełnia on także aspekt promocyjny ze względu na fakt, iż zaimplementowano na nim kolorystycznie i   graficznie element róży wynikający z   przyjętej w lipcu ubiegłego roku Strategii Marki Miasta Kutno w   myśl hasła „Kutno – miasto róż”.

Powoduje to odróżnienie się od innych systemów miejskich ze względu na m.in. kolor wrzosowy, który nawiązuje do logo miasta. Uzupełniającymi kolorami znajdującymi się w SIM jest kolor szary stosowany głównie jako kolor konstrukcji wsporczych i kolor biały używany do prezentowania treści. Wymienione wyżej elementy powodują jednolitość nośników, które dzięki temu będą rozpoznawalne i przyczynią się do poprawy jakości wizualnej przestrzeni publicznej naszego miasta.

 

W 2015 roku oznakowane zostały poniższe rodzaje informacji:

1. Informacja adresowa

2. Informacja uliczna

3. Informacja przystankowa

4. Plany miasta

5. Informacja o obiektach/osobach

6. Informacja kierująca pieszych

7. Informacja kierująca kierowców

 

Tak przygotowany System Informacji Miejskiej jest czytelny, przyjazny i otwarty dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Kutno.

 

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry