Sławomir Suchodolski

Sławomir Suchodolski (ur. 1959) rzeźbić na poważnie zaczął w 2000 roku. Od dzieciństwa miał kontakt z drewnem, ojciec był stolarzem. Głównym tematem jego prac są ptaki, ale także realistyczne postacie. Ptaki, świątki i anioły są malowane całkowicie, natomiast inne rzeźby częściowo pokrywane bejcą i woskowane. Tworzy ciekawe i niepowtarzalne ptaki, ale również wizerunki Chrystusa Frasobliwego.

Od 2004 roku bierze czynny udział w plenerach, wystawach, konkursach, przeglądach, jarmarkach i kiermaszach sztuki ludowej w Kutnie, Łodzi, Krzyżanowie, Strzelcach, Gąbinie, Łącku, Ozorkowie, Sannikach, Łęczycy. Corocznie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie. Jego rzeźby znajdują się w Muzeum Regionalnym w Kutnie i u kolekcjonerów.

Z okazji Dni Ziemi (kwiecień 2013) zorganizował wystawę rzeźby pt. „Ptaki” w Kutnowskim Domu Kultury. Prowadzi zajęcia edukacyjne –  gawędy o sztuce ludowej i zwyczajach świątecznych dla dzieci w przedszkolach i szkołach, a także dla pensjonariuszy w domach pomocy społecznej.

Członkiem TPZK jest od 2012 roku.

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry