II Memoriał Gen. Mieczysława Rysia-Trojanowskiego za nami

26 listopada w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbył się II Memoriał Gen. Mieczysława Rysia-Trojanowskiego − turniej strzelecki. Zawody upamiętniające wybitnego wojskowego, który urodził się i wychował w Krośniewicach, cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodzieży. Organizatorem zawodów było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej we współpracy partnerskiej z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Powiatową Ligą Obrony Kraju w Kutnie oraz Stowarzyszeniem Historycznym „Pułk 37”. TPZK reprezentowali: Julita Szczepankiewicz − członkini zarządu i inicjatorka turnieju, Henryk Ociepa − skarbnik TPZK oraz Anna Ociepa, Bożena Maślana i Jadwiga Woźniak. Zawody sportowe zrealizowano po raz pierwszy w ramach zadania publicznego wspartego ze środków Burmistrza Krośniewic. Patronat medialny nad imprezą objęto eKutno.pl.

W turnieju wzięło udział 42 zawodników, którzy strzelali do tarcz z karabinków pneumatycznych z naciągiem bocznym. Turniej poprzedziła prelekcja poświęcona patronowi imprezy gen. M. Rysiowi-Trojanowskiemu, wygłoszona przez Julitę Szczepankiewicz. Imprezie towarzyszyła wystawa militariów z II wojny światowej zaprezentowana przez Stowarzyszenie Historyczne „Pułk 37”, która wzbudziła duże zainteresowanie. Uczestnicy turnieju rozmawiali z członkami stowarzyszenia na temat sprzętu wojskiego, mogli również wziąć do ręki eksponaty, co podczas ekspozycji muzealnych jest rzadkością.

Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwał sędzia główny Maciej Krauze z Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Kutnie wraz z Ryszardem Żółtakiem i Andrzejem Karbowskim.

 

Oto zwycięzcy II Memoriału Gen. Mieczysława Rysia- Trojanowskiego – turniej strzelecki w dwóch kategoriach:

Młodzież

I miejsce Adrian Kwiatkowski ( 88 punktów)

II miejsce Igor Bojanowski (85 punktów)

III miejsce Adam Kacprowicz (82 punkty)

Dorośli

I miejsce Krzysztof Gołębiewski ( 88 punktów)

II miejsce Leszek Kwiatkowski (87 punkty)

III miejsce Maciej Sobczak (82 punkty)

 

Oprócz zwycięzców uhonorowano najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów − Seweryna Szumińskiego i Macieja Sobczaka. Nagrody wręczali Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, która objęła patronatem honorowym tę imprezę, kierownik hali sportowej Miłosz Gawrysiak oraz Julita Szczepankiewicz. Tryumfatorzy zawodów zostali nagrodzeni okazałymi pucharami, wydawnictwami TPZK, upominkami od Urzędu Miejskiego w Krośniewicach oraz akcesoriami komputerowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościową ulotkę edukacyjną poświęconą gen. M. Rysiowi-Trojanowskiemu.

Organizatorzy kierują ogromne podziękowania do osób i podmiotów, które uczestniczyły w przygotowaniu wydarzenia i umożliwiły jego realizację. Uczestnikom turnieju natomiast za wspaniałą atmosferę. Kolejna edycja za rok.

Tekst i foto: Julita Szczepankiewicz

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry