Podopieczni ŚDS “Słoneczny Dom” z Warszawy z wizytą w Kutnie

Dziś Kutno odwiedziła przesympatyczna grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy “Słoneczny Dom” w Ursusie z Warszawy wraz z opiekunami. Ich przewodnikiem po naszym mieście była Aleksandra Szafrańska-Dolewska.
W ciągu kilkugodzinnego spaceru nasi goście poznali legendę o powstaniu miasta, jego dzieje od średniowiecza po współczesność, historię społeczności żydowskiej i tradycji różanej oraz zwiedzili historyczne centrum miasta (Plac Piłsudskiego, ul. Królewska, Plac Wolności, Rynek Zduński), w którym zobaczyli kilka najważniejszych zabytków – ratusz miejski, Pałac Saski, urząd miasta, “Nową Oberżę”, dom naczelnika miasta i powiatu, willę dr. Troczewskiego, Dworek Modrzewiowy, kościół pw. św. Wawrzyńca. O dawnym Domu Dochodowym Straży Ogniowej, a obecnie Centrum Teatru Muzyki i Tańca w ciekawy sposób opowiedział gościom Krzysztof Ryzlak. Po smacznym obiedzie w restauracji Lawenda udano się do ostatniego punktu wycieczki, czyli do Parku Wiosny Ludów, gdzie goście z Warszawy zobaczyli Pałac Gierałty, czyli dawną siedzibę właścicieli miasta oraz zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą, po którym oprowadziła Sylwia Stasiak z Muzeum Regionalne w Kutnie.
Nasze miasto przypadło gościom z Warszawy do gustu i zaskoczyło dużą ilością zabytków do obejrzenia. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i polecamy się na przyszłość! Poza samym Kutnem mamy jeszcze kilka ciekawych miejsc rozsianych po powiecie, które z chęcią pokażemy tak sympatycznym gościom.
logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
24 252 72 72
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry