Jarmark Świąteczny w Kutnie

Od piątku do niedzieli na Placu Piłsudskiego trwał Jarmark Świąteczny. Kilkudziesięciu wystawców sprzedawało wyroby regionalne, rękodzieła i ozdoby. Na placu pojawiły się świąteczne dmuchańce, a także karuzela, która była oblegana przez dzieci. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też żywa szopka oraz kram Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę mieszkańcy miasta mogli obejrzeć występ orkiestry dętej, pokazy szczudlarzy oraz przyjąć życzenia od prezydenta Kutna. Następnie dzięki artystom z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej na Placu Piłsudskiego wybrzmiały świąteczne pieśni i kolędy. Na koniec centrum Kutna opanowały Mikołaje, w których wcielili się kutnowscy harcerze. 
W jarmarku brali udział także “nasi ludzie” w osobach Sławomira Suchodolskiego – rzeźbiarza i Jana Wasiaka – kowala artystycznego.

Na placu tradycyjnie już stanęła także szopka bożonarodzeniowa, w której poza żywymi zwierzętami mogliśmy zobaczyć przecudnej urody rzeźby naszych kutnowskich artystów, m.in. Józefa Stańczyka, Sławomira Suchodolskiego, Doroty Stanickiej, Andrzeja Wojtczaka, Zbigniewa Suchińskiego i Józefa Marciniaka z sekcji rzeźbiarskiej TPZK.

Fot. Kutnowski Dom Kultury, JS, JA.

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
24 252 72 72
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry