Kutnowskie hafciarki poznają sztukę wiązania węzłów makramę

    

               Images: ariadna 2.JPG Sekcja Rękodzieła Artystycznego przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej  bardzo aktywnie działa  i promuje miasto na wielu kiermaszach, jarmarkach i targach nie     tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Jednocześnie hafciarki ciągle udoskonalają i poszerzają swój warsztat o nowe techniki.

                  W dniu 25 lutego br. odbyły się w siedzibie TPZK warsztaty prowadzone przez Annę Baranowicz instruktora z Fabryki Nici ARIADNA z Łodzi. Fabryka od 100 lat  nieprzerwanie zajmuje się produkcją nici, jest największym producentem nici w Polsce, wyroby są na światowym poziomie. Nici „ARIADNY” są wytwarzane według   nowoczesnej, ekologicznej technologii. Wysoka jakość nici zaowocowała prestiżowymi      nagrodami i wyróżnieniami.

                   Zakład utrzymuje stałe kontakty z klientami, organizuje dla nich warsztaty i konkursy, jedną z wyróżnionych laureatek jest członkini TPZK z Sekcji Rękodzieła Artystycznego  pani Alicja Olczak.

             Warsztaty  zorganizowane dla hafciarek miały na celu  poznanie techniki wiązania węzłów bez użycia igieł, szydełek czy drutów. Makrama to technika służąca do wyrobu różnych przedmiotów : naszyjników, bransolet, abażurów, ozdób, makram na doniczki z różnych   rodzajów sznurka.

             Technikę wiązania węzłów rozpowszechnili marynarze, ale znana jest już od starożytności. Kutnowskie hafciarki miały okazję skorzystać z wiedzy eksperta, który dzielił się     swoimi umiejętnościami, aby  poznać makramę. Warsztaty odbyły się dzięki  Fabryce Nici   „ARIADNA” w Łodzi i  Monice Sternik, którzy zapewnili całość materiałów potrzebnych   do przeprowadzenia warsztatów, oraz instruktora prowadzącego szkolenie Annę  Baranowicz. Serdecznie dziękujemy.     

                                                                                                                    opr. Barbara Łuczak  

  Images: ariadna 3.JPG Images: ariadna 1.JPG
                           

logo-tpzk.jpg
Zadzwoń do nas
+48 883 555 432
Napisz do nas
poczta@tpzk.eu
Przewiń do góry